Forårsturnering 2014 Udskriv Email

Kære breddespillere

Foråret er kommet, og det er tid til at dyste. I år afholder vi forårsturnering fra d. 12. maj - 1 august.

TILMELDINGSFRIST ER SKUBBET TIL FREDAG DEN 9. MAJ. 
Send din tilmelding senest d. 5. maj til Nicolaj Svendsen Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen.
Husk at sende: dit medlemsnummer, navn, telefonnummer, email adresse samt hvilken række du vil stille op i: A, B eller C samt om du spiller HS, DS, HD, DD, MD - hvis du tilmelder dig double - HUSK at anføre makker. Har du ingen makker - skriv dette, og vi vil se om der er andre uden makker.
Program ligger under denne artikel. Mailadresser og telefonnr. ligger under programmet. 
Husk at sende resultater til ovenstående mailadresse. 
Håber vi alle kan hjælpe hinanden med at få nogle gode oplevelser sammen og få det hele til at køre. F.eks. ved gnidningsfrit at få spillet kampene eller lave en wo i god tid.
Rent praktisk spilles der
- med egne bolde
- bedste af tre sæt (tie-break i alle tre sæt)
- almindeligt cup system 

Deltagelse er gratis og kampene afvikles på selvvalgte tider (med deadline). Ved uenighed vælger turneringsledelsen et tidspunkt. 

Der spilles alle-mod-alle i alle rækker, bortset fra HDA, MDA, DSA og HSA, hvor der spilles almindelig knock-out kampe (cup). 

I alle mod alle kampene, vinder spilleren med flest vundne kampe. Ved pointlighed, tæller først indbyrdes kamp. Herefter målscore ift. sæt

Held og lykke med kampene. Vi ses på banerne.
Breddeudvalget /Nicolaj
Spilleplan, opdateres jævnligt med resultater
DDA er vundet af Gitte Rasmussen og Katrine Østergaard
DSA er vundet af Gitte Rasmussen
HDA er vundet af Jan Nyvang Larsen og Morten Thing-Simonsen 
MDA er vundet af Gitte Rasmussen og Jan Nyvang Larsen

Række Kampnr. Deadline Runde 1 2

DDA

Alle mod alle

1 1. jun 1 Maiken Fredsted og Sarah Brejnholt Gitte Rasmussen og Katrine Østergaard vinder 61 62
DDA 2 1. jun 1 Camilla Gram Andersson og Marianne Skafte Ritschel vinder 

2-6, 6-1, 7-5

Annette Lisberg og Nanna Wulff
DDA 3 1. jul 2 Maiken Fredsted og Sarah Brejnholt Camilla Gram Andersson og Marianne Skafte Ritschel vinder 61 61
DDA 4 1. jul 2 Gitte Rasmussen og Katrine Østergaard vinder 61 60 Annette Lisberg og Nanna Wulff
DDA 5 1. aug 3 Maiken Fredsted og Sarah Brejnholt Annette Lisberg og Nanna Wulff 
DDA 6 1. aug 3 Gitte Rasmussen og Katrine Østergaard vinder 75 60 Camilla Gram Andersson og Marianne Skafte Ritschel
DDA

DDB

Alle mod alle

19 1. jun 1 Andra Krauze og

Maj-Britt Wrønding

Caroline Alfthan og Christina Alfthan
DDB 20 1. jun 1 Andrea Balogh og Anita Westbom vinder 

6-2, 4-6 og 7-6 (5)

Elisabeth S. Hansen og Eva Valbjørn Sørensen
DDB 21 15. jun 2 Andra Krauze og

Maj-Britt Wrønding

Andrea Balogh og Anita Westbom vinder 62 64
DDB 22 15. jun 2 Caroline Alfthan og Christina Alfthan Eva Sørensen og Inger Planch Larsen vinder w.o.
DDB 23 29. jun 3 Andra Krauze og

Maj-Britt Wrønding

Eva Sørensen og Inger Planch Larsen
DDB 24 29. jun 3 Caroline Alfthan og Christina Alfthan Elisabeth S. Hansen og Eva Valbjørn Sørensen vinder w.o. 
DDB 25 13. jul 4 Andra Krauze og

Maj-Britt Wrønding

Elisabeth S. Hansen og Eva Valbjørn Sørensen vinder w.o. 
DDB 26 13. jul 4 Andrea Balogh og Anita Westbom Eva Sørensen og Inger Planch Larsen
DDB 27 1. aug 5 Caroline Alfthan og Christina Alfthan vinder 61 61 Andrea Balogh og Anita Westbom
DDB 28 1. aug 5 Elisabeth S. Hansen og Eva Valbjørn Sørensen Eva Sørensen og Inger Planch Larsen vinder 75 63
DDB

DSA

Knock out

57 1. jun 1 Marie Jakobsen Gitte Rasmussen vinder 62 62
DSA 58 1. jun 1 Line Christoffersen Hanne Stig Andersen vinder w.o.
DSA 59 1. jun 1 Marja Jäättelä vinder 61 64 Camilla Gram Andersson
DSA 60 1. jun 1 Marianne Skafte Ritschel Tina Luthon vinder 61 60
DSA 61 1. jul 2

Gitte Rasmussen vinder 64 76

Hanne Stig Andersen

DSA 62 1. jul 2

Marja Jäättelä

Tina Luthon vinder 62 60

DSA 63 1. aug 3 Finale  

Gitte Rasmussen vinder 61 60 over Tina Luthon

DSA

DSB

Alle mod alle

29 1. jun 1 Andra Krauze

Lene Wyke

DSB 30 1. jun 1 Sarah Brejnholt Maiken Fredsted 

 w.o.

DSB 31 1. jun 1 Malene Gottfredsen Eva Kamilla Schramm-Nielsen vinder 63 62
DSB 32 1. jun 1 Nanna Wulff Inger Planch Larsen vinder 62 63
DSB 33 8. jun 2 Andra Krauze 

 w.o.

Sarah Brejnholt
DSB 34 8. jun 2

Lene Wyke

Maiken Fredsted vinder 60 62
DSB 35 8. jun 2 Malene Gottfredsen Inger Planch Larsen vinder 64 63
DSB 36 8. jun 2 Nanna Wulff Eva Kamilla Schramm-Nielsen vinder 

7-5, 7-6 (7-4

DSB 37 15. jun 3 Andra Krauze Maiken Fredsted
DSB 38 15. jun 3

Lene Wyke w.o.

Sarah Brejnholt
DSB 39 15. jun 3 Eva Kamilla Schramm-Nielsen vinder 36 63 61 Inger Planch Larsen
DSB 40 15. jun 3 Nanna Wulff vinder 62 46 75 (3. sæt som tiebreak) Malene Gottfredsen
DSB 41 22. jun 4 Andra Krauze Malene Gottfredsen
DSB 42 22. jun 4

Lene Wyke

Eva Kamilla Schramm-Nielsen vinder w.o.
DSB 43 22. jun 4 Sarah Brejnholt Inger Planch Larsen 

w.o.

DSB 44 22. jun 4 Nanna Wulff Maiken Fredsted vinder w.o.
DSB 45 29. jun 5 Andra Krauze Eva Kamilla Schramm-Nielsen vinder 75 63
DSB 46 29. jun 5

Lene Wyke

Malene Gottfredsen
DSB 47 29. jun 5 Maiken Fredsted Inger Planch Larsen
DSB 48 29. jun 5 Nanna Wulff Sarah Brejnholt
DSB 49 13. jul 6 Andra Krauze Inger Planch Larsen
DSB 50 13. jul 6 Sarah Brejnholt Malene Gottfredsen 

w.o.

DSB 51 13. jul 6 Maiken Fredsted vinder 63 26 64 Eva Kamilla Schramm-Nielsen
DSB 52 13. jul 6 Nanna Wulff

Lene Wyke

DSB 53 1. aug 7

Lene Wyke

Inger Planch Larsen
DSB 54 1. aug 7 Sarah Brejnholt Eva Kamilla Schramm-Nielsen vinder w.o. 
DSB 55 1. aug 7 Maiken Fredsted vinder 64 60 Malene Gottfredsen
DSB 56 1. aug 7 Nanna Wulff Andra Krauze
DSB

HDA

Knock out

64 1. jun 1 Frederik Kiørboe og Jose Balarezo (3) vinder w.o. Ib Kastrup og Shahid
HDA 65 1. jun 1 Asger Törnquist og Jens Nicolaj Svendsen David Kristiansen og Kim Albertsen vinder
HDA 66 1. jun 1 Mikael Fredsted og Peter Toft (2) Jan Nyvang Larsen og Morten Thing-Simonsen vinder 61 64
HDA 67 1. jul 2

Mikael Fredsted (ny makker) og Thomas Wimberley vinder

 7-6 / 4-6 / 6-3

David Kristiansen og Kim Albertsen

HDA 68 1. jul 2

Jan Nyvang Larsen og Morten Thing-Simonsen vinder w.o. 

Frederik Kiørboe og Jose Balarezo (3)

HDA 69 1. aug 3

Mikael Fredsted (ny makker) og Thomas Wimberley

 

Jan Nyvang Larsen og Morten Thing-Simonsen vinder

36 62 62

HDA

HDB

Alle mod alle

7 1. jun 1 Michael Pedersen og Shashi K.  Karsten Jørgensen og Simon Agerlin Lund vinder w.o. 
HDB 8 1. jun 1 Christrian Bjerregaard og Jakob Brix Tange Peter Vallebo,  og Philip Garner 
HDB 9 1. jul 2 Michael Pedersen og Shashi K.  Christrian Bjerregaard og Jakob Brix Tange
HDB 10 1. jul 2 Karsten Jørgensen og Simon Agerlin Lund Peter Vallebo,  og Philip Garner 
HDB 11 1. aug 3 Michael Pedersen og Shashi K.  Peter Vallebo,  og Philip Garner 
HDB 12 1. aug 3 Karsten Jørgensen og Simon Agerlin Lund Christrian Bjerregaard og Jakob Brix Tange
HDB

HSA

Knock out

75 1. jun 1 Thomas Wimberley (3) vinder 60 60 Søren Gøttsche
HSA 76 1. jun 1 Gorm Øster  Jakob Ingels vinder 

67 61 63

HSA 77 1. jun 1 Frederik Kiørboe  Asger Törnquist w.o.
HSA 78 1. jun 1 Mikael Fredsted (2) Jakob Niss Arfelt vinder 61 60
HSA 79 1. jun 1 Martin Stauber  (4) vinder 61 76 Ulrich Hvidberg Larsen
HSA 80 1. jun 1 Jan Nyvang Larsen vinder 63 62 Peter Toft
HSA 81 1. jun 1 Jens Nicolaj Svendsen vinder 61 62 Ib Kastrup
HSA 82 15. jun 2 Søren Lean Madsen (1) 

vinder 60 61

Asger Törnquist

HSA 83 15. jun 2

Thomas Wimberley vinder 60 64

mod

Jakob Ingels

HSA 84 15. jun 2

Jakob Niss Arfelt

vinder 60 62

Jens Nicolaj Svendsen

HSA 85 15. jun 2 Martin Stauber vinder 26 62 64 over Jan Nyvang
HSA 86 6. jul 3 Søren Lean vinder 60 64 over

Martin Stauber

HSA 87 6. jul 3

Jakob Niss Arfelt vinder 63 64

Thomas Wimberley 

HSA 88 1. aug 4 Finale 

Søren Lean

 

Jakob Niss Arfelt

HSA

HSB

Knock out

89 1. jun 1 Egill Arnarsson (1) Adam Saunte vinder 6/0 6/0
HSB 90 1. jun 1 Jesper Skov (3) vinder 61 61 Anders Sandberg 
HSB 91 1. jun 1 Ole Jørgensen vinder 

7/6, 2/6, 6/2

Jakob Brix Tange
HSB 92 1. jun 1 Sven Hansen Simon Agerlin Lund vinder 

6-3, 6-2

HSB 93 1. jun 1 Michael Pedersen (2) Karsten Jørgensen vinder 62 60
HSB 94 1. jun 1 Søren Frank (4) Jonas Fossberg
HSB 95 1. jun 1 Torben Ernst Frederik Nissen vinder 60 51 ret. 
HSB 96 1. jun 1 Leon Fyllgraf Martin Borch vinder 

16 62 62

HSB 97 15. jun 2

Adam Saunte vinder 67 64 76

Martin Borch

HSB 98 15. jun 2

Frederik Nissen vinder 61 61 over Jesper Skov

HSB 99 15. jun 2 Vinder kamp 94 mod

Ole Jørgensen

HSB 100 15. jun 2

Karsten Jørgensen vinder 60 60

mod Simon Agerlin Lund 
HSB 101 6. jul 3

Adam Saunte

mod vinder kamp 99
HSB 102 6. jul 3

Frederik Nissen

Karsten Jørgensen vinder 63 64
HSB 103 1. aug 4 Finale  
HSB

MDA

Knock out

70 1. jun 1 Gitte Rasmussen og Jan Nyvang Larsen W.O.  
MDA 71 1. jun 1 Jens Nicolaj Svendsen og Maiken Fredsted Katrine Østergaard og Morten Dall vinder 63 62
MDA 72 1. jul 2 Mikael Fredsted og Line Christoffersen (1)

Gitte Rasmussen og Jan Nyvang Larsen W.O.

MDA 73 1. jul 2 Hanne Stig Andersen og Peter Pannula Toft mod

Katrine Østergaard og Morten Dall vinder 61 60

MDA 74 1. aug 3

Katrine Østergaard og Morten Dall

Gitte Rasmussen og Jan Nyvang Larsen vinder 62 63

MDA

MDB

Alle mod alle

104 1. jun 1 Eva Kamilla Schramm-Nielsen og Ole Jørgensen vinder 62 62 Anders Sandberg  og Christina Alfthan
MDB 105 1. jun 1 Jakob Brix Tange og Sisse Fallinge (har trukket sig) Andrea Balogh og Jonas Fossberg vinder w.o.
MDB 106 15. jun 2 Eva Kamilla Schramm-Nielsen og Ole Jørgensen vinder w.o.  Jakob Brix Tange og Sisse Fallinge (har trukket sig)
MDB 107 15. jun 2 Anders Sandberg  og Christina Alfthan Leon Fyllgraf og Tina Luthon vinder 63 61
MDB 108 29. jun 3 Eva Kamilla Schramm-Nielsen og Ole Jørgensen  Leon Fyllgraf og Tina Luthon vinder 75 64
MDB 109 29. jun 3 Anders Sandberg  og Christina Alfthan Andrea Balogh og Jonas Fossberg
MDB 110 13. jul 4 Eva Kamilla Schramm-Nielsen og Ole Jørgensen  Andrea Balogh og Jonas Fossberg vinder 76 (97) 26 64
MDB 111 13. jul 4 Jakob Brix Tange og Sisse Fallinge (har trukket sig) Leon Fyllgraf og Tina Luthon vinder w.o.
MDB 112 1. aug 5 Anders Sandberg  og Christina Alfthan vinder w.o. Jakob Brix Tange og Sisse Fallinge (har trukket sig)
MDB 113 1. aug 5 Andrea Balogh og Jonas Fossberg Leon Fyllgraf og Tina Luthon vinder 61 75
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tilmeldte (9. maj 2014)
Bemærk, at rækkerne er foreløbige og kan ændres ved for få deltagere, eller fejlplacering ift. styrke
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ID Række Seed. Type Navn Nr. Mail Telefon
1 DDA    D Maiken Fredsted 5876 maikenfredsted@gmail.com 28540267
1 DDA    D Sarah Brejnholt 5861 smb@brejnholt.com 30771602
41 DDA    D Gitte Rasmussen 8248 gitte.rasmussen@bcdtravel.dk
41 DDA    D Katrine Østergaard 1124 katrinehertzostergaard@deltek.com
44 DDA    D Marianne Skafte Ritschel 1076 marianne.ritschel@youmail.dk
44 DDA    D Camilla Gram Andersson 8254 camillagramandersson@gmail.com 30832221
55 DDA    D Annette Lisberg 11947 naaf@live.dk 26473778
55 DDA    D Nanna Wulff 8684 nannawulff@gmail.com 26245000
2 DDB   D Andra Krauze 9864 andra.krauze@gmail.com 24428243
2 DDB   D Henriette Sørensen 1232 henriette_sorensen@mail.dk 20756226
42 DDB   D Caroline Alfthan 13392 caroline.alfthan@gmail.com
42 DDB   D Christina Alfthan 1091 christina.alfthan@gmail.com
63 DDB   D Andrea Balogh 1717 androgh@gmail.com 51945530
63 DDB   D Anita Westbom 1115 anitawestbom@hotmail.com 51888367
64 DDB   D Elisabeth S. Hansen 1055 espchansen@hotmail.com 21738472
64 DDB   D Eva Valbjørn Sørensen 12112 evs@epmedical.dk 40197512
75 DDB   D Inger Planch Larsen 1419 parigyan@live.dk 29923007
75 DDB   D Eva Sørensen 1482 evasorensen15@hotmail.com 22530098
3 DSA   S Marie Jakobsen 1553 mariejakobsen@yahoo.dk  22790902
19 DSA   S Marja Jäättelä 1171 mj@cancer.dk 25488977
29 DSA   S Line Christoffersen 13402 Line_chr@hotmail.com 21807955
43 DSA   S Marianne Skafte Ritschel 1076 marianne.ritschel@youmail.dk
46 DSA   S Hanne Stig Andersen 7326 hanne@stigandersen.net 41851294
52 DSA   S Tina Luthon 1082 tinaluthon@live.DK 22792814
68 DSA   S Gitte Rasmussen 8248 gitte.rasmussen@bcdtravel.dk
69 DSA   S Camilla Gram Andersson 8254 camillagramandersson@gmail.com 30832221
4 DSB   S Andra Krauze 9864 andra.krauze@gmail.com 24428243
5 DSB   S

Lene Wyke

1232

lene@wyke.dk

61776916

6 DSB   S Sarah Brejnholt 5861 smb@brejnholt.com 30771602
7 DSB   S Maiken Fredsted 5876 maikenfredsted@gmail.com 28540267
30 DSB   S Malene Gottfredsen 11467 mgottfredsen@gmail.com 30745309
35 DSB   S Eva Kamilla Schramm-Nielsen 1043 abevks@almbrand.dk 22441157
45 DSB   S Inger Planch Larsen 1419 parigyan@live.dk 29923007
56 DSB   S Nanna Wulff 8684 nannawulff@gmail.com 26245000
8 HDA 1 D Martin Stauber  1050 stauberm1@gmail.com 28808061
8 HDA 1 D Thomas Wimberley 5085 wimberleythomas@hotmail.com 26231260
34 HDA 2 D Mikael Fredsted 14011 mikaelfredsted@hotmail.com 28564226
34 HDA 2 D Peter Toft 11316 peter.toft@outlook.com 42435085
37 HDA 3 D Frederik Kiørboe 6914 don.federico@gmail.com 61353650
37 HDA 3 D Jose Balarezo 1034
18 HDA   D Asger Törnquist 10662 asgert@math.ku.dk 81611653
18 HDA   D Jens Nicolaj Svendsen 8517 nicolaj1968@gmail.com 22832717
26 HDA   D Jan Nyvang Larsen jnl1977@gmail.com
26 HDA   D Morten Thing-Simonsen 10280 thingen@gmail.com
36 HDA   D David Kristiansen david_kristiansen@hotmail.com
36 HDA   D Kim Albertsen aka8000@gmail.com
48 HDA   D Ib Kastrup 1463 ibkastrup@gmail.com
48 HDA   D Shahid
22 HDB   D Michael Pedersen 1315 m.p@dadlnet.dk 29726480
22 HDB   D Shashi K. 
67 HDB   D 16818 26144018
67 HDB   D Simon Agerlin Lund 14006 simon.lund@gmail.com 51826688
73 HDB   D Jakob Brix Tange 7287 jaktan@um.dk 25283767
73 HDB   D Christrian Bjerregaard 11828 Christian.bjerregaard@gmail.dk 52214482
9 HDC   D Peter Vallebo,  14668 petervallebo@gmail.com 26147024
9 HDC   D Philip Garner  14667 philip@tubasiden.dk 21978533
39 HSA 1 S Søren Lean Madsen 12038 sorenleanmadsen@gmail.com 23449055
32 HSA 2 S Mikael Fredsted 14011 mikaelfredsted@hotmail.com 28564226
11 HSA 3 S Thomas Wimberley 5085 wimberleythomas@hotmail.com 26231260
10 HSA 4 S Martin Stauber  1050 stauberm1@gmail.com 28808061
12 HSA   S Gorm Øster  6576 gormachine@gmail.com 60625503
25 HSA   S Jan Nyvang Larsen jnl1977@gmail.com
38 HSA   S Frederik Kiørboe 6914 don.federico@gmail.com 61353650
40 HSA   S Jens Nicolaj Svendsen 8517 nicolaj1968@gmail.com 22832717
49 HSA   S Ib Kastrup 1463 ibkastrup@gmail.com
57 HSA   S Peter Toft 11316 peter.toft@outlook.com 42435085
58 HSA   S Asger Törnquist 10662 asgert@math.ku.dk 81611653
59 HSA   S Ulrich Hvidberg Larsen hvidberg.larsen@gmail.com
60 HSA   S Jakob Ingels 12965 jakobingels@hotmail.com 27143113
78 HSA   S Jakob Niss Arfelt 14782 jakobarfelt@gmail.com 61301028
79 HSA   S Søren Gøttsche 6341 goettsche.soeren@gmail.com
13 HSB   S Egill Arnarsson 8435 Egill80@Gmail.com 22190576
21 HSB   S Michael Pedersen 1315 m.p@dadlnet.dk 29726480
23 HSB   S Jesper Skov 7291 jskov@hotmail.com
24 HSB   S Søren Frank 1184 sof@berlingske.dk 25456394
28 HSB   S Ole Jørgensen  8137 abrolj@almbrand.dk 20632189
31 HSB   S Torben Ernst 6916 willy@willyernst.dk
51 HSB   S Sven Hansen 1217 sveha@dongenergy 23725010
53 HSB   S Leon Fyllgraf 1144 leon.Fyllgraf@webspeed.dk 20660501
61 HSB   S Martin Borch msb@contribution.dk 50504549
62 HSB   S Simon Agerlin Lund 14006 simon.lund@gmail.com 51826688
65 HSB   S Frederik Nissen frederiknissen31@hotmail.com 30462307
72 HSB   S Jakob Brix Tange 7287 jaktan@um.dk 25283767
76 HSB   S Jonas Fossberg 12422 jfossberg@yahoo.dk 25398312
16 HSC   S Anders Sandberg  anders.sandberg@gmail.com 51509333
66 HSC   S 16818 26144018
71 HSC   S Adam Saunte adam@saunte.com 21247367
17 MDA   D Asger Törnquist 10662 asgert@math.ku.dk 81611653
17 MDA   D VACANT 5861 smb@brejnholt.com 30771602
20 MDA   D Jens Nicolaj Svendsen 8517 nicolaj1968@gmail.com 22832717
20 MDA   D Maiken Fredsted 5876 maikenfredsted@gmail.com 28540267
27 MDA   D Gitte Rasmussen 8248 gitte.rasmussen@bcdtravel.dk
27 MDA   D Jan Nyvang Larsen jnl1977@gmail.com
33 MDA   D Line Christoffersen 13402 Line_chr@hotmail.com 21807955
33 MDA   D Mikael Fredsted 14011 mikaelfredsted@hotmail.com 28564226
47 MDA   D Hanne Stig Andersen 7326 hanne@stigandersen.net 41851294
47 MDA   D Peter Pannula Toft 7279 peter.pannula.toft@ktst.dk
50 MDA   D Katrine Østergaard 1124 katrinehertzostergaard@deltek.com
50 MDA   D Morten Dall 1223 dallmorten@gmail.com
54 MDA   D Leon Fyllgraf 1144 leon.Fyllgraf@webspeed.dk 20660501
54 MDA   D Tina Luthon 1082 tinaluthon@live.DK 22792814
14 MDB   D Eva Kamilla Schramm-Nielsen 1043 abevks@almbrand.dk 22441157
14 MDB   D Ole Jørgensen  8137 abrolj@almbrand.dk 20632189
15 MDB   D Anders Sandberg  anders.sandberg@gmail.com 51509333
15 MDB   D Christina Alfthan 1091 christina.alfthan@gmail.com
74 MDB   D Jakob Brix Tange 7287 jaktan@um.dk 25283767
74 MDB   D Sisse Fallinge 7243 sisse@fallinge.dk 22910263
77 MDB   D Jonas Fossberg 12422 jfossberg@yahoo.dk 25398312
77 MDB   D Andrea Balogh 1717 androgh@gmail.com 51945530
Antal hits: 12857
Senest opdateret: 30 juli 2014